Amanoslar ‘Abluka’ altında!

Yayınlanma Zamanı : 24 Haziran 2022 Saat: 11:56

Amanoslar ‘Abluka’ altında!

Payas’ta düzenlenen operasyonda geçmiş yıllarda sığınak içerisine gizlenmiş vaziyette tuzaklanmış 20 kg. el yapımı patlayıcı (EYP) tespit edilirken, çok sayıda yaşam malzemesi ele geçirildi.

Hatay İl Jandarma Komutanlığı tarafından PKK-KCK bölücü terör örgütü faaliyetlerinin deşifre edilmesi  ve faaliyetlerinin engellenmesine yönelik yürütülen Eren Abluka -12 Şehit J.Er Hacı Bestami Gürz (Amanoslar) operasyonu kapsamında 2 adet sığınak ve 1 adet depo tespit edildi.

Operasyonda tespit edilen sığınak içerisinde geçmiş yıllarda araziye gizlenmiş vaziyette tuzaklanmış 20 kg EYP ile “A4”  patlayıcı ve elektrikli kabloya bağlı 2 adet fünye ile depo içerisinde çok sayıda muhtelif yaşam malzemesi ele geçirildi.

Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla delil niteliği taşıyan malzemeler muhafaza altına alınırken, tespit edilen EYP ile diğer malzemeler olay yerinde imha edildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"