Osmanlı çınarları göze geldi!

Yayınlanma Zamanı : 27 Mayıs 2022 Saat: 15:34

Osmanlı çınarları göze geldi!

Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman’ın girişimiyle Arsuz dahil 7 ilçenin çevre yolu kenarlarında dikilen 50 bin çınar ağacı karayollarını yeşile bürüdü. Antakya – Kırıkhan – Hassa – Yayladağı – Reyhanlı – Arsuz – Samandağ yol kenarlarına ekilen ve üç yıl gibi kısa bir sürede fark edilmeye başlayan Osmanlı çınarlarının bulunduğu bölgeler ilerleyen zamanlarda, Çınarlı yol olarak yürüyüş yolu olarak da kullanılabilecek.

Hassa çevre yolunda ekilen ağaçların gölgesinden açıklama yapan Milletvekili Yayman, “Hassa’da Belediye Başkanımızla beraberiz. Burada ektiğimiz çınar ağaçlarının büyüdüğünü görmekten çok mutluyuz. 2019 senesinde Hassa’dan Antakya’ya kadar 20 Bin çınar ağacı dikmiştik. Yayladağı’ndan Antakya’ya, Kırıkhan’dan Reyhanlı’ya kadar çınar ağaçları diktik. Bunlar Osmanlı çınarları olarak inşallah tarihe geçecek. Bu çınarları diktiğimiz için iftihar ediyoruz. Bizim siyasete, hayata, tabiata bakış açımız tam da böyledir. Emeği geçen tüm Orman İşletmesine, ağaçları sulayan belediye başkanlarımıza da çok teşekkür ediyoruz. Bu çınarları zamanında Fransızlar dikmişlerdi. Ve biz gerçekten burada onların diktiği çınarlardan daha fazla çınar dikmiş olmaktan da gurur duyuyoruz. Üç yılda çınarlarımız çok büyüdü, çok güzel oldu. Gelecek zamanda inşallah insanlar sadece bu çınarlı yoldan gitmek için dahi bu yolları kullanacaklar” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"