Komando teröristlerin inlerine girdi!

Yayınlanma Zamanı : 21 Mayıs 2022 Saat: 13:23

Komando teröristlerin inlerine girdi!

İçişleri Bakanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğünce terör örgütü PKK’ya yönelik 15 Nisan’da 11 ilde başlatılan Eren Abluka operasyonlarında bugüne kadar 12 teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

Yurt içinde terör örgütü PKK’nın ülke gündeminden çıkartılması ve bölgede barındığı değerlendirilen teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için “ara-bul-yok et” stratejisiyle Hatay dahil 11 ilde başlatılan operasyonlarda bugüne kadar aralarında terör arananlar listesinde turuncu kategoride yer alan 1 teröristin de bulunduğu Ağrı’da 1, Hakkari’de 6 ve Şırnak’ta 5 olmak üzere 12 PKK’lının etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Jandarma komando, jandarma özel harekat, polis özel harekat ve güvenlik korucu timlerinden oluşan 8 bin 266 personelin görev aldığı Eren Abluka operasyonları kapsamında Hatay, Gaziantep, Osmaniye İl Jandarma Komutanlıkları ve Hatay İl Emniyet Müdürlüğünce yürütülen “Eren Abluka-12 (Hatay-Amanoslar) Şehit J.Uzm.Çvş. Abdullah Akdeniz” operasyonunda Jandarma Komando, Jandarma Özel Harekat (JÖH), Polis Özel Harekat (PÖH) ve Güvenlik Korucu timlerinden oluşan 887 personel 67 operasyonel timinin görev alıyor.

Yurt içinde terörün tamamen ortadan kaldırılmasına yönelik yürütülen Eren Abluka Operasyonları, halkın desteği ile inançlı ve kararlı bir şekilde başarıyla devam ederken, yapılan açıklamada, Eren Abluka operasyonlarının önümüzdeki günlerde genişleyerek devam edeceği belirtildi.

Çok sayıda mağara, sığınak ve depo imha edildi

Bakanlıktan yapılan açıklamada, 15 Nisan-18 Mayıs tarihleri arasında 11 ilde gerçekleştirilen operasyonlarda, etkisiz hale getirilen teröristlerin yanı sıra örgüt mensuplarının yaşam alanlarının da tek tek tespit edildiği, 31 mağara, 124 sığınak ve 16 deponun imha edildiği bilgisi verildi.

Etkisiz hale getirilen teröristlerin üzerinden ve imha edilen mağara, sığınak ve depolarda 25 piyade tüfeği, 231 el bombası, 1322 kilogram patlayıcı madde, 29 el yapımı patlayıcı, 1 RPG-7 roketatar silahı, 8 adet farklı çaplarda top mühimmatı, 3 bin 686 piyade tüfeği mühimmatı ile çok sayıda yaşam malzemesi ele geçirildiği aktarıldı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"