Bakalım, Papatya Falından ne çıkacak?

22 Mayıs 2022
Bakalım, Papatya Falından ne çıkacak?

Papatya falına bakalım bugün
Şu Pazar gününde sevgi dolu bir yazı olsun.

  • Seviyor
  • Sevmiyor * * *

İşte Papatya Falının gerçek hikâyesi!
Birlikte okuyalım:

“Günlerden bir gün güzelliği ile göz kamaştıran bir kelebek, kozasından çıkmış ve üç günlük ömrünü yaşamak için dağlara doğru yol almış. Kelebeğin kendine hayran bırakan kanatları ve eşsiz desenleri gittiği her yere onunla birlikte ulaşmış ve doğaya karışmış. Kelebek dağlardan kırlara doğru uçup konarken papatya da onu seyre dalmış. Kelebek bir anda papatyanın dikkatini çekmeye ve ilgi alanına girmeye başlamış. Artık kelebek dağlarda değil papatyanın etrafında dönüp duruyormuş.

Birlikte üç gün geçiren papatya ve kelebek için ayrılma zamanı gelmiş – çatmış. Beraber onca zaman geçiren papatya ve kelebek bir türlü gerçek duygularını birbirine anlatamamış ve son ana kadar beklemişler. Durumu kötüleşen kelebek daha fazla dayanamayarak duygularını açık edip vedalaşmaya karar vermiş ve sevgi sözcükleri bir bir ağzından dökülmeye başlamış. Durum karşısında şaşkınlık geçiren papatya veda sözcüklerine anlam verememiş. Kelebek ise son anda 3 günlük ömrü olduğunu ve bugünün son olduğunu söylemiş. Kelebek için son nefesler sayılmaya başladığında ise papatyaya; “Seni.. Seni seviyorum” diyebilmiş. Üzüntüsünü ve şaşkınlığını gizleyemeyen papatyanın tek sözü ise “Ben de” olmuş.

Kelebeğin yaşamının son bulması ile birlikte papatya artık eski canlılığını ve neşesini koruyamaz hale gelmiş. Sürekli kelebeği ve son sözcüklerini düşünen papatya, belli bir süre sonra cansız ve üzgün bir hal almış. Zamanla kuruyan papatyanın her bir yaprağı tek tek dökülmeye başlamış. Yapraklarını hüzünle döken papatya her düşüşte sadece şu kelimeyi söyleyebilmiş; ‘seviyormuş’!

Bu hikâyeden sonra artık yaprakları düşen papatyalar klasikleşen bir öykünün başkahramanı olarak anılmaya başlanmış. Bu nedenle günümüzde papatyalar ve yaprakları ‘seviyor – sevmiyor’ heyecanı arasında bir bir koparılıyor.”

    *     *     *

Bakalım, papatya falından ne çıkacak?
Nasıl da heyecan verici!

Seviyor – sevmiyor
Seviyor – sevmiyor
Papatya Falı.
Ne dediği sizde kalsın!!!

Ayrılık çok zor.
Papatya Falı, ‘Yanında olsun’ diyor!

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"