Doğu Akdeniz’in röntgeni Yayladağı’nda çekilecek!

Yayınlanma Zamanı : 25 Kasım 2021 Saat: 13:27

Doğu Akdeniz’in röntgeni Yayladağı’nda çekilecek!

İçişleri Bakanlığı’nın Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesinde biri Hatay’da olmak üzere Doğu Akdeniz’de 5 ayrı bölgeye kurması planlanan Sahil Gözetleme İstasyonu’nun ikisinin yapımına başlandı. Doğu Akdeniz’deki gemilerimizin güvenliğini sağlamanın yanısıra, denizlerimizin her santimetrekaresini gözetleyebilme fırsatı sunacak olan istasyonlardan ilk olarak Anamur ve Hatay Yayladağı Keltepe’deki istasyonların yapımı başlarken, diğer 3 istasyon KKTC’de Zafer Burnu, Zeytinlik ve Sadrazamköy bölgelerinde yapılacak.

Sahil Gözetleme İstasyonlarının emniyet bölgesi tanımlama, seçilen gemi tipi için giriş, çıkış, hız ve ivmelenme alarmı, gemilere ait kimlik ve seyir bilgisinin kontrolü, uzaktan kontrol sistemi, hareket algılama gibi donanıma sahip olacağı belirtilirken, KKTC‘de Kimliklendirme ve İzleme Merkezi ile Harekat Merkezi’nin kurulması çalışmaları da hız kazandı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"