Gönüllü İtfaiyecilik Projesi ‘İyi Uygulama Örneği’

Yayınlanma Zamanı : 18 Kasım 2021 Saat: 11:38

Gönüllü İtfaiyecilik Projesi ‘İyi Uygulama Örneği’

Almanya Uluslararası İş Birliği Kurumunun(GİZ)Qudra 2 projesi kapsamında Belediyeler, Uyum Diyalog ve İyi Uygulama Örnekleri Çalıştayı’nda Hatay Büyükşehir Belediyesinin Gönüllü İtfaiyecilik projesi büyük ilgi gördü.

Ankara ve Sakarya’da düzenlenen çalıştaylarda HBB İtfaiye Daire Başkanlığının kentteki kırsal ve ormanlık bölgelerde çıkabilecek yangınlara ilk müdahalenin yapılması için hayata geçirdiği proje oldukça dikkat çekti.

GİZ ve Türkiye Belediyeler Birliği’nin ev sahipliğinde düzenlenen ve yirminin üzerinde belediyenin yanı sıra uluslararası dernek ve kuruluşların katıldığı organizasyonda HBB’nin başarılı projesinin tanıtımının yanı sıra EXPO 2021 Hatay organizasyonu ve UNESCO Gastronomi Kenti Unvanı da anlatıldı.

HBB İtfaiye Daire Başkanlığı yöneticilerinin katıldığı çalıştaylarda geçici zorunlu göçe karşı yerel yönetimlerin kurumsal kapasitenin arttırılması ve kurumsal diyalogun geliştirilmesi ile Hatay’daki düzensiz göçün etkileri de görüşüldü.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"