HADO pandemiye demir attı!

Yayınlanma Zamanı : 15 Kasım 2021 Saat: 12:30

HADO pandemiye demir attı!

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, mavi sulara açılmak için gün sayan Hatay Deniz Otobüsü(HADO)  projesiyle ilgili şirketlerle görüşmelerinin sürdüğünü açıkladı. HADO projesi ile ilgili tüm hazırlıkların bittiğini, ilk sefer için Uluslararası Taşımacılık Örgütü’nün pandemi dolayısıyla sefer yasağını kaldırmasını bekledikleri anlatan Başkan Savaş, projenin özellikle Hatay’dan Kıbrıs’a gidip-gelen öğrencilerin ve işçilerin çilesini bir nebze de olsa azaltacağının bir kez daha altını çizdi.

HADO projesi ile ilgili gelinen son durumu paylaşan Başkan Savaş, “Uluslararası Taşımacılık Örgütü izin verdiği zaman limanımız çalışabilecek duruma gelecek. Şu anda Kıbrıs’a yolcu taşımacılığı yasak. Pandemi bittiği zaman seferler başlayacak. Şu anda görüştüğümüz iki şirket var. Daha çok şirket ile anlaşmak istiyoruz. Bir veya iki tane gemi alacağız. Oradan para kazanma gibi bir düşüncemiz yok. Sadece Hatay’ın turizm, ticaret ve gelirinin artmasını istiyoruz” diye konuştu

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"