Emeğin aslanlarının hizmetkârı olmaya aday!

Yayınlanma Zamanı : 15 Kasım 2021 Saat: 11:45

Emeğin aslanlarının hizmetkârı olmaya aday!

Özçelik İş Sendikası İskenderun Şube Sekreteri Murat Kayış, emekçilerin yarınını güvence altına almak, güçlü bir sendika anlayışını yaşatmak ve kendi sınavını işçi karşısında görebilmek adına önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek olan şube seçimi yarışında aday olduğunu açıkladı. Sendikal mücadelenin içinden gelen biri olarak emekçilerin içinde bulundukları durumu korumaya değil, onu geliştirip güçlendirmeye talip olduğunu ifade eden Kayış, “Potalar karşısında eriyen beklentilerimiz değil; demir ve çelik olmalı” mesajını verdi.

Murat Kayış, adaylık açıklamasında da emekçilere şöyle seslendi; “Temsiliyet anlamında emekçinin kendi karar ve tercihlerini yapmasının en demokratik hakkı olduğunu söyleyen Kayışçı, “İsdemir A.Ş,MMK Metalurji, Ekinciler demir Çelik ve Yolbulan metal de alın teri akıtan emeğini satıp ailesine helal lokma götürmeye çalışan Değerli emekçi dostlarım. Hepiniz saygıyla selamlıyorum. Sendikal mücadelede temsiliyet anlamında emekçinin kendi karar ve tercihlerini yapması en demokratik hakkıdır. Temsil yönetiminin oluşturulmasında tabanın sesine kulak vermeyen yönetimler çoğunluğu temsil ettiklerini beyan edemezler. Önümüzdeki şube seçiminde emekçi kardeşlerimizin teveccühüne mazhar olmak için var gücümüzle çalışacağız. Bu seçim sürecinde işyerimize ve işimize dün olduğu gibi bugünden sonrada sahip çıkıp, iş huzurunu, birlik ve beraberliği bozmadan kardeşlik ortamında işçinin en tabi hakki olan demokratik bir yarış sergileyeceğiz. Merhum genel başkanımız Metin TÜRKER’in de söylediği gibi; ‘Fabrikanın cıvatasına zarar veren bizden olamaz. Çalışmalarımız demokrasi şöleni ortamında geçecektir. İşyerlerimizde yeni üretim rekorlarına imza atacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Örgütlü durumda olan işyerlerimize kazandırmak ise bizlere emekçiler adına daha fazlasını talep etme hakkını doğuracaktır. Endüstriyel ilişkilerimizde tutarlı ve kararlı bir duruşumuz olacağından kimsenin şüphesi olmasın. Seçim süreci boyunca şubemiz ve genel merkezimizin tüzel kişiliğini ve çalışmalarını engelleyecek tek bir oluşumun içerisinde olmayacağız. Bir tek kardeşimizi ötekileştirmeden, incitmeden, kırmadan tabanın bize yüklemiş olduğu sorumluluğu yerine getireceğiz.’ Biz içinde bulunduğumuz durumu korumaya değil onu geliştirip güçlendirmeye, emekçi kardeşlerimizin yarınını güvence altına almak için kendi sınavımızı işçi karşısında görebilmek adına adayız. Potalar karşısında eriyen beklentilerimiz değil, demir ve çelik olmalı. Bu duygu ve düşünceler ile önümüzdeki şube seçiminde siz değerli emekçi kardeşlerimin hizmetkârı olmak adına adayım. Emeğin aslanlarına selam olsun. Emek En Yüce Değerdir.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"