TSF’de kadınların ayak sesleri!

Yayınlanma Zamanı : 06 Kasım 2021 Saat: 8:57

TSF’de kadınların ayak sesleri!

Hatay Büyükşehir Belediyespor Başkanı Zekiye Barutçu Yiğitbaşı, Türkiye Satranç Federasyonu(TSF)’nun 5’inci Olağan Genel Kongresinde yönetim kuruluna seçildi. Ankara’da yapılan genel kurulda kullanılan 181 oydan, geçerli oyların 124’ünü alan Gülkız Tulay yeniden başkanlığa seçildi. 14 kişilik yönetim kurulunda 6 kadın yöneticinin yer alması federasyon tarihinde ilk kez gerçekleşti.

Güven tazeleyerek yeniden başkanlığa seçilen Tulay “Genel kurulumuzun teveccühleriyle 3. kez başkanlığa seçildim. Önümüzdeki 3 yılda yaygın projeleri hayata geçireceğiz. Birçok şehirde ulusal ve uluslararası turnuvalar düzenleyeceğiz” dedi.

‘Şehrimizdeki başarıyı ülke geneline taşıyacağız’

Yönetim kurulunda yer alan Zekiye Barutçu Yiğitbaşı da  mutlu olduğunu ifade ederek “Kulüp olarak satranca büyük önem veriyoruz. Takımımızın ve oyuncularımızın kazandığı şampiyonluk ve dereceler bunun en somut örneğidir. Şehrimizdeki başarıyı ülke geneline taşımak ve satrancı daha yaygın hale getirmek için başkanımız ve yönetim kurulundaki arkadaşlarımızla çalışacağız” açıklamalarında bulundu

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"