Güneşli havalara aldanmayın!

Yayınlanma Zamanı : 05 Kasım 2021 Saat: 15:13

Güneşli havalara aldanmayın!

Genellikle ekim-kasım aylarında görülen ve sıcaklıkların mevsim normallerine göre daha yüksek seviyelerde seyrettiği günler için kullanılan ‘pastırma sıcakları’ bugün itibariyle başlıyor. Sonbahar aylarının belirli dönemlerinde artan sıcaklık artışı için söylenen, vatandaşları gündüzleri güneşli, geceleri ise serin bir havayla karşı karşıya bırakan pastırma sıcaklarının ardından havaların yeniden soğuyarak mevsim normallerine geri dönmesi bekleniyor. Havanın dikey hareketi engellendiği için bu süreçte alçaklarda yoğunlaşan duman, toz vb. havanın puslu olmasına yol açar.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 6 – 12 Kasım haftasında hava sıcaklıklarının ülke genelinde mevsim normallerinin 4 ila 6 derece üzerinde seyredeceğini belirtirken, bugünden itibaren yaz aylarını aratmayacak bir sıcaklık ortamı ile Marmara Bölgesi, Ege Bölgesi, İç Anadolu, Karadeniz ve Doğu Anadolu başta olmak üzere genellikle sabah ve gece saatlerinde sis ve pus hadiselerinin görülebileceğini duyurdu. Sis ve pus hadiselerinin 08.11.2021 Pazartesi akşam saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi bekleniyor.

Hatay’ın 5 günlük tahminlerinde havanın açık, en yüksek hava sıcaklığının ise 27 derece olacağı tahmin ediliyor.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"