Çeşmenin ünü İskenderun’u aştı!

Yayınlanma Zamanı : 05 Kasım 2021 Saat: 16:07

Çeşmenin ünü İskenderun’u aştı!

İskenderun Belediyesi’nin sahil şeridine yerleştirdiği ilk andan itibaren eleştiri oklarının hedefi olan çeşme motifinin ünü ilçe sınırlarını aştı. Çeşmeden akan suyu içmeyen İskenderunluların yoğun tepkisine neden olan çeşme motifine Samandağlı vatandaşlar da farklı bir açıdan tepki gösterdi. Son günlerde susuzluk sorunu ile gündeme gelen Samandağ’da vatandaşlar sahil şeridine yerleştirilen çeşmeyle sosyal medya üzerinden HATSU’ya gönderme yaptı.

Vatandaşlar; “İskenderun Belediyesi’nin yapmış olduğu devasa yapıt… Hat-Su tarafından bizim Samandağ’a da aynısı yapılsın.. Bari gerçeğini bulamadığımız suyu; heykelle ölümsüzleştirelim de anısı kalsın(!)”, “Suyu getirmemişler, hayalini getirmişler daha ne istiyorsunuz”, “Şair orda şunu anlatıyor; 2023’te devamı da gelecek”, “Gerçekte bulamadığımız suyun heykelde ölümsüzleştirilmiş hali muhteşem. Ama bir eksiği var bana göre. Oda, susuzluk çeken halkın o yükseklerdeki çeşmeye erişmeye çalışan heykeli de olmalıydı yanında. İnanın bana, dünyanın 8. harikasına aday olurdu”, “Biz sanattan anlıyoruz da belediyeler yapıttan, Hat-Su da sudan anlamıyor”, “Aslantaş Barajı’ndan yıllarca gelmeyen suyu temsil eden çeşme” diyerek, çeşme motifi ile ilgili susuzluk isyanlarını dile getirdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"