Antakya OSB, vites yükseltti!

Yayınlanma Zamanı : 22 Ekim 2021 Saat: 12:46

Antakya OSB, vites yükseltti!

Gıda, metal, makine, plastik ve tekstil gibi ana sanayi alanlarını besleyen firmaların çark döndürdüğü Antakya OSB’de 870 dönümlük 2’nci etap çalışmaları 2 yıla kadar başlıyor. 203 hektarlık alanında kurulan ve 498 dönümlük 1’inci etap parselasyon çalışmaları tamamlanan, 75 işletmesiyle 2 bin 500 kişiye istihdam sağlayan Antakya OSB’de 2. Etapta çalışmalarının 2023’te başlaması planlandı.

Antakya OSB Başkanı Tahsin Kabaali, hem sahip olduğu lokasyon avantajını sanayicinin lehine değerlendirme, hem de yatırımları artırarak devam ettirme hedefinde olduklarını belirterek, OSB’nin konum avantajıyla ham maddeye ve mamule yakın temasta olduğunu, özellikle ihracata yönelik yatırımlar için mükemmel bir kavşak konumunda bulunduklarını ifade etti. Antakya OSB’nin Hatay Havaalanı’na 12, Reyhanlı Cilvegözü Sınır Kapısı’na 48, İskenderun Limanı’na 35, İskenderun Demir Çelik Fabrikası’na 54 ve Yumurtalık Serbest Bölgesi’ne 70 kilometrelik mesafesi ile özellikle ihracata yönelik yatırımlar için çok önemli bir konumda olduğunu belirten Kabaali, “Antakya OSB’deki parsellerin tamamı tahsis edilmiştir. Bu parsellerin üzerinde Eylül 2021 tarihi itibariyle 75 tesis üretimde, 12 tesis inşaat aşamasında 6 tesis proje safhasında ve 8 tesis kapalı durumdadır. Antakya OSB genişleme alanı olarak 1.368 dönüm arazi Bakanlık tarafından onaylanmış olup parselasyon çalışmaları 498 dönüm büyüklüğündeki 1. Etapta tamamlanmıştır. Geri kalan 870 dönüm büyüklüğündeki 2. Etapta ise çalışmaların 2023 yılı içerisinde başlaması hedeflenmektedir. Ayrıca Antakya OSB Müdürlüğü yeni hizmet binası önümüzdeki ay içerisinde hizmete girecektir” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"