Sefa Atakaş’ın tersane ustalarına MEB sürprizi

Yayınlanma Zamanı : 21 Ekim 2021 Saat: 15:32

Sefa Atakaş’ın tersane ustalarına MEB sürprizi

Hatay İl Milli Eğitim Müdürü Mesut Çerko, tekne üretimine başlayan Sefa Atakaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi gemi yapım atölyesi ve denizcilik alanına ait laboratuvarlarda incelemelerde bulundu.

Recep Atakaş tarafından yaptırılan ve bakanlığın destekleri ile makine eksiklikleri tamamlanan modern gemi yapım atölyesindeki son teknolojik imkânları kullanarak tekne üretimini başarıyla sürdüren öğrenci ve öğretmenlerle biraraya gelen Müdür Çerko, öğrencilerin iş başında eğitim uygulamalarından faydalanabilmeleri adına atölyenin önemine dikkat çekti ve yapımında emeği geçen herkese teşekkür etti.

Atölyenin bölgede faaliyet gösteren tersane, tekne ve yat yapımı işletmeleri bulunmadığından sektörde oluşan bu açığı gidermek adına da büyük önem taşıdığını söyleyen okul yöneticileri ise, öğrencilerini sektörün aranan nitelikli elamanları olarak yetiştirmeye ve bölgede sektörün gelişmesine öncülük yapacak ortamı oluşturmaya çalıştıklarını ifade etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"