Gönüllü itfaiyeciler görev hazır!

Yayınlanma Zamanı : 19 Ekim 2021 Saat: 15:25

Gönüllü itfaiyeciler görev hazır!

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, kent merkezi dışında kalan kırsal bölgeler ve ormanlık alanlarda çıkabilecek yangınlara hızlı müdahale etmek için oluşturulan Gönüllü İtfaiyeci ekipleriyle bir araya geldi.  Hatay Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’nda gerçekleşen buluşmada, Başkan Savaş daha önce 7 kırsal bölgede uygulanan gönüllü itfaiyecilik projesini 26 mahalleye taşıyacak olan proje kapsamında belirlenen mahallelerin gönüllü itfaiyecilerine sertifikaları ve arazözleri takdim etti.

Qudra 2 Türkiye Koordinatörü Dagmar Blickwede ve UNDP Proje Yetkilisi Seracettin Yüzgülen’in de katıldığı törende, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, yangınların kimi zaman insan eliyle kimi zaman kazayla, kimi zaman da isteyerek çıkarıldığına dikkat çekerek, “Hatay Büyüksehir Belediyesi itfaiye ekipleri bu yangınlara yaklaşık olarak 20-30 dakikaya kadar müdahaleye başlayabiliyordu. Bundan önce müdahale ve itfaiye araçları gelene kadar yangının büyümesini hatta söndürülmesine katkı verecek arkadaşların yetiştirilmesi yani riskli alanlarda ormanlık alanlarda veya itfaiyemize uzak alanlarda, yangın çıkma ihtimali yüksek alanlarda 7 noktada 3 arkadaşımızı eğitmiştik. Bu arkadaşlarımıza tamamen teçhizatlarını vermiştik. Bunu şimdi 19 mahalleyi daha arttırarak 26 mahalle de bizim gönüllü arkadaşlarımız olacak. Cayizet ortaklığıyla biz Hatay’ın 26 noktasına bizim itfaiye ekiplerimiz yetişene kadar gönüllü itfaiyecilerimizle birlikte müdahale etme imkân bulacağız” dedi.

Başkan Savaş daha sonra, aralarında kadınların da olduğu gönüllü itfaiyecilere sertifikalarını dağıttı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"