Başkan Savaş, EXPO’ya ilmek attı!

Yayınlanma Zamanı : 17 Ekim 2021 Saat: 10:00

Başkan Savaş, EXPO’ya ilmek attı!

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, EXPO 2021 Hatay’ın maskotları olan Defne ve Zeytin’in üretimi için Hatay EXPO Evi’nde gerçekleştirilen amigurumi sanat atölyesinde Hataylı kadınlar ile bir araya geldi.

Usta Öğretici Yasemin Kale eşliğinde gerçekleşen atölyede Hataylı kadınlar ile buluşan Başkan Savaş ve eşi Nazan Savaş, maskotların yapılışı ile ilgili bilgiler alırken, maskotlar için de ilmek attı.

EXPO Evi imalathane gibi

Maskotların EXPO 2021’in önemli sembolleri olduğunu ifade eden Başkan Savaş, “Defne ve Zeytin’in imalathanesindeyiz. Denizli’’den gelen hocamız burada oyuncak sanatı ile Hataylı arkadaşlarımıza bu sanatı öğretiyor. Bu sanatı öğretirken de burası imalathane gibi çalışıyor. Defne ve Zeytin EXPO’da kullanacağımız en önemli argümanlarımız. Bu sanat yüzde yüz pamukla yapılan bir sanat. Kanserojen içermeyen, çocukların rahatlıkla oynayabileceği ve evde bulundurabileceği oyuncaklar. Buradaki arkadaşlarımız maskotları yapacaklar. Stantlarımızda bu maskotları EXPO’nun yüzü olarak sizlerle buluşturacağız. Buluştururken hem buradaki arkadaşlarımız kazanacak hem de buradan gelen kazançla ihtiyaç sahibi çocuklarımızın okul masraflarına katkı sağlayacağız. Arkadaşlarımızın ellerine sağlık, kazançları bol olsun.”

‘Hatay, dağ ceylanlarına çok iyi bakıyor’

Hatay’daki gazella gazella dağ ceylanları hakkında da bilgi veren Lütfü Savaş, “ Maskotumuz da gazella gazella dağ ceylanlarımız. Dağ ceylanlarımız Lübnan sınırında yaşıyor. Bizim de Kırıkhan Afrin sınırında bir bölgede yaşıyorlar. İlk tanışmamızda elli civarlarındalardı. On yıl içerisinde bin 200 küsür civarında oldular. Hatay halkı bu dağ ceylanlarına çok iyi bakıyorlar. Bunlar narin, sempatik ve çok güzel hayvanlarımız. Nesilleri tükenmekte olan dağ ceylanlarımızı ayakta tuttuk ve onların nesillerinin devam etmesi için sayılarını arttırdık. İstedik ki bunlar bizim görünen yüzümüz olsun” diye konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"