Kaçak avcılar kıskıvrak yakalandı

Yayınlanma Zamanı : 26 Eylül 2021 Saat: 16:03

Kaçak avcılar kıskıvrak yakalandı

Doğa Koruma ve Milli Parklar(DKMP) Genel Müdürlüğü Hatay Şefliği, av koruma ve kontrol faaliyetleri kapsamında 3 ilçede yasa dışı avcılıktan dolayı 7 şahıs hakkında yasal işlem gerçekleştirdi. Samandağ’da 3, Kırıkhan’da da 3 kişiye avcılık belgesi olmadan ve avlanma süresi dışında avlandığı, Altınözü’nde de bir kişiye saka kuşu kaçakçılığı suçundan toplamda 4,3 milyon lira para cezası uygulandı.

Hatay ŞefliğiAv Koruma Ekipleri yaptıkları kontrollerde Samandağ’da 3 şahsa; Avcılık belgesi olmadan avlanmaktan dolayı her birine bin 33 lira,  Kırıkhan’da 1 şahsa Avlanma Süreleri Dışında Avlanma, 2 şahsa ise Avcılık Belgesi Olmadan ve Avlanma Sureleri dışında avlanmaktan dolayı 3 şahsa idari işlem, Altınözü ilçesinde de bir şahsa yurt dışına kaçırmak üzereyken yakalanan 4 bin 558 adet Saka kuşundan dolayı 4 milyon 331 bin 830 lira olmak üzere toplamda 4.334.929 lira tazminat cezası uygulandı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"