Dikkat Meteoroloji gün verdi!

Yayınlanma Zamanı : 20 Eylül 2021 Saat: 17:26

Dikkat Meteoroloji gün verdi!

Hatay Valiliği, Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğü tahminlerine göre çarşamba akşam saatlerinden itibaren Hatay için kuvvetli yağış uyarısı verdi.  Türkiye’nin, çarşamba gününden itibaren Karadeniz üzerinden gelen soğuk ve yağışlı hava kütlesinin etkisi altına gireceğini belirten genel müdürlük, yağışlarla birlikte bölge genelinde hava sıcaklığının da 3 ila 5 derece düşeceğini duyurdu.

Yağışlarla birlikte meydana gelebilecek sel, su baskını, yıldırım ve ulaşımda aksamalar gibi meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerektiği belirtilen uyarıda şu ifadeler yer aldı: “Bölgemizin Çarşamba günü akşam saatlerinden itibaren Karadeniz üzerinden gelen soğuk ve yağışlı hava kütlesinin etkisi altına gireceği tahmin ediliyor. Bu yağışlı sistemle birlikte bölgemizin büyük bölümünde görülecek olan yağışların, özellikle Adana, Osmaniye ve Hatay çevrelerinde zaman zaman kuvvetli olması bekleniyor. Sıcaklıkların ise Çarşamba günü akşam saatlerinden itibaren bölge genelinde 3 ila 5 derece düşmesi bekleniyor. Soğuk ve yağışlı sistemin 22 Eylül Çarşamba günü saat:18.00 itibariyle başlayıp, 25 Eylül Cumartesi günü saat:10.00 itibariyle etkili olması ve cuma gününden sonra bölgemizi terk etmesi bekleniyor. Bu sistemle birlikte görülecek kuvvetli yağışlara karşı tedbirli ve dikkatli olunmalı, güncel tahmin ve uyarılarımız takip edilmelidir.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"