Goji Berry, bölgeye uyum sağladı!

Yayınlanma Zamanı : 20 Eylül 2021 Saat: 16:36

Goji Berry, bölgeye uyum sağladı!

Hatay İl Tarım ve Orman Müdürü Ergün Çolakoğlu, ‘Atıl toprak kalmasın, goji berry ile canlansın’ projesi kapsamında Hatay’da 5 ilçede hayata geçirilen ‘Goji bahçelerini’ ziyaret etti.

Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğü, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şubesi Teknik Personelleri, İlçe Tarım Personelleri ile birlikte üreticileri ziyaret eden Çolakoğlu, Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü 2021 Yılı ‘Tarımsal Üretimin Artırılması Projeleri’ doğrultusunda İl Müdürlüğü koordinatörlüğünde hazırlanan proje kapsamında Defne, Antakya, Altınözü, Belen ve Yayladağı ilçelerinde toplamda 17 çiftçiye 30 dekar alanda bahçe tesisi kurulduğunu ve 6600 adet Goji Berry (Kurt Üzümü) fidan dağıtımı yapıldığını söyledi.

Goji Berry bahçe tesisi ziyaretlerinde Goji Berry üreticilerine bakım, hastalık, zararlı ve budama konusunda teknik bilgi vererek, bu tarz projelerin yapılması konusunda İl ve İlçe Müdürlüğü personellerine talimat veren Müdür Çolakoğlu, daha çok yüksek rakımlarda yetişen ve ilimizde ilk meyvesini veren Goji Berry fidelerinin de bölgeye uyum sağladığını ifade etti.

İlk olarak Altınözü İlçesi Hanyolu Mahallesi’nde bulunan Goji Berry bahçesi sahibi Mehmet Selçuk’u ziyaret Çolakoğlu, bütün üreticilere bereketli ve hayırlı bir sezon diledi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"