Gelecek nesillere Ahi Evran öğüdü!

Yayınlanma Zamanı : 17 Eylül 2021 Saat: 13:15

Gelecek nesillere Ahi Evran öğüdü!

Türkiye’de “Yılın Ahisi” seçilen ve 53 yıldır mesleğini sürdüren İskenderunlu ahşap ve rölyef ustası Behzat Böke, gelecek nesillere önemli nasihatlerde bulundu.

Kırşehir’deki törende Ahilik Kaftanı’nı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden giyerek yaşamının en gururlu anılarından birini yaşadığını belirten Böke, bütün esnafların bu mutluluğa erişmesini diledi.

İskenderun’un adını Türkiye’ye duyurmaktan ve yarım asrın birikiminin ödülünü almaktan çok mutlu olduğunu, sevincini kelimelerle anlatamadığını ifade eden Türkiye’nin Ahisi Behzat Böke, geleceğimiz olan gençlere de şöyle seslendi: “Ahilikle taçlandırılmış olmam benim için büyük bir şeref ve onur oldu. Gelecekteki nesillere vereceğim en güzel öğüt; hep iyilik yapın, hiç kimseye kötülük düşünmeyin hep paylaşın, hep güzel şeyler yaşayın,  güzel şeyler yaşatın. İnsanlar size kötülük yapsa bile siz iyilik düşünün” derken,  sanatını gelecek nesillere de aktarmak istediğinin altını çizdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"