‘Atatürk’ün evladı Hatay, iktidarın üvey evladı’

Yayınlanma Zamanı : 02 Eylül 2021 Saat: 16:06

‘Atatürk’ün evladı Hatay, iktidarın üvey evladı’

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Grup Başkan Vekili Özgür Özel, Hatay ziyareti kapsamında Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ı makamında ziyaret etti.

Özel’e ziyaretinde Hatay Milletvekilleri Mehmet Güzelmansur, Serkan Topal, İsmet Tokdemir ve Suzan Şahin, CHP PM Üyesi ve Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, CHP Hatay İl Başkanı Ramiz Parlar, CHP Hatay Kadın Kolları İl Başkanı Filiz Haksöz, Defne Belediye Başkanı İbrahim Güzel, Erzin Belediye Başkanı Ökkeş Elmasoğlu ve Maltepe Belediye Başkan Vekili Besim Ünsaldı eşlik etti.

‘CHP olarak gayet iyi durumdayız’

Özel’i ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Savaş, “Hatay, tarih, kültür ve medeniyet şehri ama bununla birlikte yaklaşık on yıldır spor şehri. Süper Lig’de çok takımımız var. Türkiye’de derece yapan takımlarımız da var. Suriyeli sığınmacılar ve ekonomi dışında bir sıkıntımız yok. Hatay’ı altyapıdan başlamak üzere çok güzel şekilde revize ediyoruz. Siyaset anlamında da şu anda Cumhuriyet Halk Partisi olarak gayet iyi durumdayız. Sizlerin de destekleri ile daha iyi duruma geleceğiz” dedi.

CHP’ye ciddi bir umut ve destek yükselmesi var

Uzun süredir Hatay’a ziyaret gerçekleştirmek istediğini ifade eden Özel, “2019 yerel seçimlerinden sonra başkanımızın başarısı ve yeni kazandığımız belediyeler için Hatay’a gelmek istiyorduk. Hatay’ın milletvekilleri Hatay’ın sorunlarını Meclis’te dile getiriyor. Buraya geldiğim andan itibaren anketlerde gördüğüm rakamları Hataylılar teyit ediyor. İktidar partisine ciddi tepkiler var. Cumhuriyet Halk Partisi’ne ciddi bir umut ve destek yükselmesi var. Hatay’da buna katkı sağlayan herkese teşekkür ederim” derken, gerçekleştirdiği ziyaretler neticesinde Hataylıların yüksek enflasyon ve maliyet artışlarından şikâyet ettiğini ve tek umutlarının sandık olduğunu vurguladı.

“Hatay, Türkiye’nin üvey evladı”

Hatay’ın yeteri kadar destek almadığını belirten CHP Grup Başkan Vekili Özel, “Hatay Atatürk’ün gözbebeğiydi. Her akşam yatağına yattığında Hatay’ı uzaktan sevdiği kavuşmak istediği evladı gibi düşünürdü. Fakat, Hatay şu anda Türkiye’nin üvey evladı olmuş durumda. 12 buçuk milyar vergi verip 400 milyonluk yatırım alıyor. Hatay adaletsizliğin ve haksızlığın kucağına düşmüş. Hataylılar bunu sandıkta değiştirmek için gün sayıyor” dedi.

“Göçmen yaratan siyasetçilerin karşısındayız”

Türkiye’nin birçok ilinde olduğu gibi Hatay’daki mülteci sorununa da değinen Özel, “Türkiye’nin diğer illeri gibi Hatay da bu konuda sıkıntı çekiyor. Belediyemiz açısından ele aldığımızda devletin Hatay Büyükşehir Belediyesine yaptığı ödeme 1 milyon 600 bin. 800 bin misafirimiz ile birlikte 1 milyon 600 bin kişi için ödenek alıyor ama 2 milyon 400 bin kişi için hizmet sağlıyor. Neresinden dönüp bakarsanız bu sorun Hatay’ın sırtına atılmış.  Hatay’ın başına bu kadar geçici sığınmacıyı Cumhuriyet Halk Partililer getirmedi. Bu yükün kaldırılması için Ak Parti’nin bir şey yapıyor olması lazım. Biz göçmenlere düşman değiliz. Ama göçmen yaratan politikalara düşmanız. Göçmen yaratan siyasetçilerin karşısındayız. Kimseyi üzmeden mutlaka kendi memleketlerine geri yollamak durumundayız” diye konuştu.

“Hatay, EXPO meselesinde kendi kaderiyle baş başa”

EXPO 2021’in iktidar partisi tarafından destek görmediğini açıklayan Özel, “Burası Ak Parti belediyesi olsaydı durum başka olurdu. Antalya Ak Parti’deyken EXPO için 5 milyarlık bütçe ayıranlar Hatay’ı ve Büyükşehir’i EXPO meselesinde kendi kaderiyle baş başa bırakıyorlar. Eğer burası Ak Parti’nin belediyesi olsaydı Hatay bu kadar sorunla bir başına bırakılmazdı. Burada belediye başkanını değil siyasetle bütün Hatay’ı cezalandırıyorlar. Bunu doğru bulmuyoruz” dedi.

Lütfü Savaş, konuklarına Hatay’a özgü hediyeler ve Atakaş Hatayspor’un formasını hediye etti. CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, daha sonra CHP Hatay İl Başkanlığı’nı ziyaret etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"