Ağustos’tan sıcak atak!

Yayınlanma Zamanı : 26 Ağustos 2021 Saat: 10:37

Ağustos’tan sıcak atak!

Hatay Valiliği, Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğü verileri kapsamında, ağustos ayının son günleri için sıcak hava uyarısı yaptı. Bugün itibariyle hava sıcaklıklarının artarak mevsim normallerinin 4 ila 8 derece üzerine çıkması beklenen sıcak hava dalgası, hafta boyunca kuzey, iç ve doğu kesimlerde etkili olacak.

Hava sıcaklıkları 26.08.2021 Perşembe gününden itibaren Akdeniz’in doğu kesimlerde artarak mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin edilen uyarıda, özellikle öğle saatlerinde (11 ile 16 saatleri arasında) başta yaşlılar, çocuklar ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşların sıcak çarpmasına karşı dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.

Günün en yüksek hava sıcaklıklarının; Kahramanmaraş’ta 38-41, Gaziantep’te 36-40, Kilis’te 36-40, Hatay’da 25-37 dereceler civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Sıcak havaya ek olarak Hatay’da nem oranının yüzde 94’lere uluşması bekleniyor.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"