Milleyha Kuş Cenneti, kaçak avcıların hedefinde!

Yayınlanma Zamanı : 25 Ağustos 2021 Saat: 12:17

Milleyha Kuş Cenneti, kaçak avcıların hedefinde!

Hatay Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü Av Koruma Ekipleri ve Samandağ İlçe Emniyet Amirliği’nin işbirliğiyle düzenlenen kaçak avcılıkla mücadele çalışmaları kapsamında Milleyha Sulak Alan’daki yabani kuşları vuran bir kişiye 28 bin 491 bin TL ceza kesildi.


Kuşların göç noktası olarak bilinen Milleyha Sulak Alan’da yasak olmasına rağmen 5 Flamingo, 1 Gri balıkçıl, 2 Erguvani balıkçıl, 1 Gece balıkçılı avlayan şahıs gözaltına alınırken, takozsuz tüfek bulundurması nedeniyle bin 191 TL idari, avlamış olduğu yabani kuşlar için de 27 bin 300 lira olmak üzere  28 bin491 TL para cezası kesildi.

Hatay Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü, ayrıca yapılan çalışmalarda bir kişiye Ak Balıkçıl vurduğundan, bir kişiye yaban keçisi avladığından, bir kişiye de belgesiz avlanmaktan dolayı tazminat ve para cezası uygulandığını açıkladı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"