Hatay’da İki general terfi etti

Yayınlanma Zamanı : 25 Ağustos 2021 Saat: 13:25

Hatay’da İki general terfi etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan Kara Kuvvetleri Komutanlığı General atama kararları kapsamında İskenderun 39’ncu Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Alparslan Kılınç, Ankara Kara Kuvvetleri Komutanlığı Lojistik Başkanlığına atandı.

Resmi Gazete’de yayımlanan Jandarma Genel Komutanlığı’na mensup bazı general ve albayların emekliliğe sevki, bir üst rütbeye terfileri ve yeni göreve atanmalarına ilişkin kararlar kapsamında Hatay’da iki generalin görev yeri değişti.

Kararname kapsamında, İskenderun 39’ncu Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Alparslan Kılınç, Ankara Kara Kuvvetleri Komutanlığı Lojman Başkanlığı’na atanırken, İskenderun 39’ncu Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı’na ise Tunceli Hozat 51’nci Komando Tugay Komutanı Hüseyin Aziz Çetinkaya getirildi.

Hatay 8’nci Komando Tugay Komutanı Yardımcısı Tuğgeneral Hasan Ceylan ise Tunceli Hozat 51’nci Komando Tugay Komutanlığı’na atanırken, yerine ise Erzincan 3’ncü Ordu Kara Harekat Kurmay Y. Başkanı Tuğgeneral Sadettin Alp Ergin atandı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"