Hatay’da 2 farklı enerji projesi

Yayınlanma Zamanı : 20 Ağustos 2021 Saat: 13:33

Hatay’da 2 farklı enerji projesi

Aralarında Hatay’ın da olduğu Türkiye’nin çeşitli illerinde gerçekleştirilecek enerji projeleri için bazı taşınmazların acele kamulaştırılmasına ilişkin Karar Resmi Gazete’de yayınlandı. Arsuz-Derekuyu Enerji Nakil Hattı ve Kıcı Mahallesi Enerji Nakil Hattı yapımı amacıyla söz konusu iki ayrı güzergâha isabet eden taşınmazlar Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırılacak.

Karar kapsamında  10, 2 bin metre uzunluğundaki Arsuz-Derekuyu Enerji Nakil Hattı ile 3,6 bin metre uzunluğundaki Kıcı Mahallesi Enerji Nakil Hattı güzergahlarına isabet eden taşınmazlardaki elektrik dağıtım tesis yerlerinin mülkiyet şeklinde, hat emniyet sahalarının ise irtifak hakkı kurmak amacıyla kamulaştırılacak. Söz konusu 10 bin 230 metre uzunluğundaki Arsuz-Derekuyu Enerji Nakil Hattı’nın 955,57 m2’si istimlak alanı, 92 bin 868 m2’si de irtifak alanı, ,6 bin metre uzunluğundaki Kıcı Mahallesi Enerji Nakil Hattı ise 353,4 m2 istimlak alanı ve 41,4 bin m2 irtifak alanını kapsıyor.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"