Gadir Hum önemli bir zenginlik

Yayınlanma Zamanı : 26 Temmuz 2021 Saat: 14:17

Gadir Hum önemli bir zenginlik

Hatay Valisi Rahmi Doğan, medeniyetlerin buluştuğu, mezheplerin kaynaştığı birlik ve beraberliğin en güzel örneği olan Hatay’daki Alevi hemşehrilerinin Gadir-Hum Bayramını kutladı.

Farklılıklarıyla güzel, özel ve güçlü olan Hatay’daki hoşgörü kültürünü geleceğe aktarma ortak gayesiyle Alevi vatandaşların kutladığı Gadir Hum Bayramının önemli bir zenginlik olduğuna dikkat çeken Vali Doğan, “Tarihi boyunca çeşitli dinlerin, inançların bir arada yaşadığı ve bu özelliğini bugüne kadar korumuş müstesna bir şehir olan ilimiz, hoşgörüsü ve kültürel zenginliğinin neticesi olarak ortaya çıkan birlikte yaşama anlayışı, birçok etnik ve mezhep sorunlarının yaşandığı günümüz dünyası için örnek bir birlikte yaşama modelidir. Tüm kültürlerde ve tüm inançlarda bayramlar, insanların mutlu olduğu, dargınlıkların unutulduğu güzel günlerdir. Bugün de bu zenginliklerimizden birisi olan Gadir Hum Bayramı’nın mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. “Ben, sen yok. Biz varız” dedirten birliğin doğal sonucu olarak kentimizde yaşayan her kültür ve inançtan vatandaşımızın bayram sevinci ortak sevincimiz, tasası ortak tasamız, hüznü ortak hüznümüzdür. Bizler farklılıklarımızla güzel ve güçlüyüz. Bugüne kadar yaşattığımız hoşgörü kültürünü bizden sonraki kuşaklara da aktarmak hepimizin ortak gayesidir. Bu duygu ve düşüncelerle tüm Alevi vatandaşlarımızın Gadir-i Hum Bayramı’nı kutlar, sevdikleri ile beraber sağlık, huzur ve afiyet içerisinde nice güzel bayramlara erişmelerini dilerim.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"