‘HADO tamam, bürokrasi engelliyor’

Yayınlanma Zamanı : 12 Temmuz 2021 Saat: 13:49

‘HADO tamam, bürokrasi engelliyor’

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hatay’ın tanıtımına, turizmine ve ekonomisine katkı sağlayacak olan Hatay Deniz Otobüsü(HADO) tesisinde incelemelerde bulundu.

HBB Genel Sekreter Yardımcıları Bülent Ok ve Metin Açık’ın da katıldığı incelemede, Başkan Savaş HADO istasyonunun alt yapısı ve yazışmalarla ilgili belediyeye düşen tüm çalışmaların tamamlandığını belirtirken, iktidar temsilcilerine de HADO için Ankara’daki bürokrasiyi hızlandırmaları için çağrıda bulundu.

10 milyonluk yatırım!

HADO’nun Hatay için önemli bir yatırım olduğunu ifade eden Başkan Savaş, “Güvenlik önlemlerimizi de aldık. Tefrişatımızı da bu hafta sonuna kadar bitirmiş olacağız. Ankara’da başvurmuş olduğumuz izinlerin de bir an önce bitmesini bekliyoruz.Sadece buradaki binaya 7 milyon kadar kaynak kullandık. 2 milyon kiralama bedeli, tefrişatı ile birlikte 10 milyonluk bir harcamamız oldu. Hatay halkı için, Kıbrıs ve diğer ülkelere gidip gelecek turistler için bu gerçekten değer. Hatay, artık “çıtayı yükseltmek” zorunda… Hatay turizmde, ticarette hem de her türlü ticari gelişmelerde önü açık bir şehirdir. Bundan sonraki süreç içerisinde de Akdeniz’i daha iyi değerlendirerek Hatay insanımızın daha fazla umut beslemesine ve konforunun daha fazla artmasına neden olacak bu limanın bir an önce açılmasını Ve HADO seferlerinin bir an önce başlamasını ve deniz otobüsümüze binip Kıbrıs’tan başlamak üzere diğer ülkelere gitmek istiyoruz” dedi.

‘HADO için bürokrasi hızlandırılsın’

İktidar temsilcilerinden destek beklediklerini ifade eden Savaş, “ İktidar ve iktidarın Hatay’daki temsilcilerinden de ricamız, yapmış olduğumuz bu tesisisin arkasında dursunlar. Hatay halkının haklı taleplerine destek olsunlar. Ve Ankara’daki bürokrasiyi lütfen biraz hızlandırsınlar. Eğer bürokratik olarak frene basmaya devam ederlerse bu ayı ve bundan sonraki ayları maalesef kaybedeceğiz. Maalesef yazı patinaj çekerek geçirmiş olacağız. İktidarın Hatay halkını düşünerek bir an önce bürokratik engelleri ortadan kaldırması lazım ve izinlerin Ankara’dan çıkmasına katkı sağlaması gerekiyor. Temmuz ayı içerisinde bizim deniz otobüsü seferlerimizin başlamasına destek vermesini bekliyoruz. Hatay halkı da Kıbrıs’taki insanlar da bizim kadar heyecanlılar ve beklemekteler. Lütfen iktidarın temsilcileri benim de sesimi duysun. Benden çok Hataylı insanlarımızın sesini duysun. O sese en azından bu seferlik kulak versinler. Bugüne kadar bize destek veren Sayın Valimizden itibaren bütün resmi kurum ve kuruluşlarımıza, arkadaşlarımıza ve burada emeği olan müteahhitlerimize canı gönülden teşekkür ediyorum” diye konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"