Belen Kaymakamlığı uyardı

Yayınlanma Zamanı : 12 Temmuz 2021 Saat: 13:25

Belen Kaymakamlığı uyardı

Belen Kaymakamlığı, sosyal medyada bayram harçlığı dağıtıldığı yönünde yayılan iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirterek, vatandaşları uyardı.  Bayramın yaklaşmasını fırsat bilerek, e-Başvuru ya da Açık Kapı uygulaması üzerinden bayram harçlığı ödemesi yapıldığı şeklinde vatandaşları kandıran artniyetli şahısların kurumları da gereksiz yere meşgul ettiğini ifade eden Kaymakamlık, ‘Bayram harçlığı diye bir ödeme yoktur’ uyarısıyla beraber, sıkıntısı olan vatandaşların her zamanki gibi ilçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarını aramaları, Belen için de 0326 441 4760 nolu telefondan kayıtlarını oluşturabileceklerini ifade etti.

Belen Kaymakamlığı ayrıca, konuyla ilgili İçişleri Bakanlığı’nın uyarısını da yayınladı. Uyarıda, “Bazı sosyal medya mecralarında Bakanlığımızca bayram harçlığı dağıtıldığı yönünde gayriciddi paylaşımlar ve videolar yayınlanmaktadır. Bakanlığımız e- Başvuru sistemi vatandaşlarımıza başvurusu ile ilgili belgeleri sistem üzerinden elektronik ortamda da gönderme imkanı sunan son derece önemli bir hizmettir. Bakanlığımızca e-Başvuru ya da Açık Kapı uygulamamız üzerinden bayram harçlığı ödemesi yapılması kesinlikle söz konusu değildir. Vatandaşlarımızı yanlış yönlendiren bu tür art niyetli paylaşımları yapanlar hakkında siber suçlarla mücadele birimlerimiz gerekli takibi yapmakta olup, ilgililer hakkında gerekli suç duyurusunda bulunulacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadeleri yeraldı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"