İşyeri yatırım fırsatı!

Yayınlanma Zamanı : 07 Temmuz 2021 Saat: 16:25

İşyeri yatırım fırsatı!

Mülkiyeti Hatay Valiliği, Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı’na ait olan Antakya ve İskenderun ilçelerindeki 29 adet taşınmaz açık artırma usulü ihaleyle kiraya verilecek. Antakya Kurşunlu Han’da bulunan 22 Adet ve İskenderun’da bulunan 7 Adet işyerlerini kapsayan ihale 27 Temmuz 2021 Salı günü gerçekleşecek.

 Mülkiyeti Hatay Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığına ait 3. derece arkeolojik sit alanı koruma amaçlı kayıtlı tescilli kültür varlığı vasıflı taşınmazlar mevcut haliyle (Taşınmazların m2 alanları Adana Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu tarafından onaylanan restorasyon projeleri esas alınmış olup; işyerlerinin m2 si bu şekilde kabul edilmiş olacaktır.) ve İskenderun ilçesi 1. mıntıka 2700 ada 5 nolu parsel üzerinde bulunan işyerleri 27 Temmuz 2021 Salı Günü İlan Metninde belirtilen saatinde,   Kışlasaray Mahallesi, Fevziçakmak Cad. No: 17 Antakya/HATAY adresindeki Hatay Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı Hizmet Binası İhale salonunda açık arttırma usulü  ile hizalarında gösterilen muhammen bedeller üzerinden kiraya verilecek. Sözleşme tarihinden 31.12.2021 tarihine kadar ihale bedeli üzerinden,  2022  yılı içinde   İhalede ortaya çıkacak aylık  kira bedeline periyodik olarak   Devlet İstatistik Enstitüsü  tarafından yayınlanan  Tüketici Fiyat Endeksi’nin oniki aylık  ortalamalara göre değişim  oranından az olmamak kaydıyla,  kira artışı yapılmak şartıyla 31.12.2022 tarihine kadar kiraya verilecektir.  Kira süresinin sonunda, sürenin uzatılması halinde taşınmazın emsal ve rayiç bedeli baz alınarak kira artışı yapılacaktır. Kira artışını kabul etmeyenlerin kira müddeti uzamamış sayılacak ve 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 75. maddesi gereğince tahliyesi sağlanacak.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"