Şehit Umut Sakaroğlu’nu adını taşıyan okul unutmadı!

Yayınlanma Zamanı : 28 Haziran 2021 Saat: 12:50

Şehit Umut Sakaroğlu’nu adını taşıyan okul unutmadı!

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalindeki terör saldırısında, 238 kişinin hayatını kurtarırken şehit düşen Gümrük Muhafaza Memuru Umut Sakaroğlu, ölümünün 5. yıldönümünde Arsuz’da mezarı başında anıldı.

Adını taşıyan Şehit Umut Sakaroğlu İlkokulu öğretmenleri ve öğrencilerinin de Sakaroğlu Ailesi’ni yalnız bırakmadığı törende dualar edildi, mezara çiçekler bırakıldı.

Şehit Umut Sakaroğlu İlkokulu Müdürü Özgür Bönceoğlu, 1985 Arsuz – Karaağaç doğumlu olan Umut Sakaroğlu’nun 10/01/2013 tarihinde İstanbul Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü Gümrük Muhafaza Memuru kadrosunda göreve başladığını anımsatarak, mesleğinin dördüncü yılında Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde 28.06.2016 tarihinde saat 21.22 sularında görev başındayken terör örgütü DEAŞ teröristlerince gerçekleştirilen saldırıda kahramanca şehit düştüğünü ifade etti.

 Sakaroğlu’nun 42 kişinin hayatını kaybettiği ve 238 kişinin de yaralandığı saldırıda kahramanca çarpışarak teröristlerin Dış Hatlar Terminali’ne girişini engelleyerek yüzlerce kişiyi kurtardığı anlatan Bönceoğlu, anma programına katılan öğretmen ve öğrencilere teşekkür ederken, kahraman Şehide Allah’ tan rahmet, kederli ailesine sabır diledi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"