Hatay’da ‘Sahil Güvenlik’ emin ellerde!

Yayınlanma Zamanı : 18 Haziran 2021 Saat: 13:38

Hatay’da ‘Sahil Güvenlik’ emin ellerde!

Hatay Valisi Rahmi Doğan, Mavi Vatan’ın yılmaz savunucuları Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın 39. kuruluş yıldönümünü kutladı. Denizlerde huzur ve güvenliğimizi koruyan Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın değerli tüm mensuplarını kutlayan Vali Doğan, sahil güvenliğin Türkiye’nin denizlerdeki hâkimiyetinde başrol oynayan kuruluşlardan biri olduğunu ifade etti.

Vali Doğan, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Üç tarafı denizlerle çevrili ülkemizde sahil ve karasularımızın  korunması ve güvenliğinin sağlanmasında üstlendiği görevleri başarıyla yerine getiren  Sahil Güvenlik Komutanlığının 39. kuruluş yıldönümünü kutluyorum.

Sahil Güvenlik Komutanlığı, hâkim olduğu coğrafyanın stratejik öneminin bilincinde olarak, yasa dışı göç ve kaçakçılıkla mücadele, doğal afetlerde yardım, yasa dışı su ürünleri avcılığı ve deniz kirliliği ile mücadele, stratejik öneme haiz tesislerin korunması, arama kurtarma görevleri gibi kritik görevleri de ifa ederek Türkiye’nin denizlerdeki hâkimiyetinde başrol oynayan kuruluşlardan biridir.

Deniz yetki alanlarımızın emniyetinin sağlanmasında ve ulusal çıkarlarımızın korunmasında en büyük güvencemiz olan Sahil Güvenlik Komutanlığımız üstlenmiş bulunduğu görev ve sorumlulukları, her kademedeki nitelikli ve donanımlı personeliyle bugün olduğu gibi bundan sonrada başarıyla yerine getirmeye devam edecektir.

Bu vesileyle, vatanımızın korunması ve ülkemizin bölünmez bütünlüğü uğruna canlarını esirgemeyen aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunar, Sahil Güvenlik Komutanlığımızın değerli mensuplarına çalışmalarında başarılar diliyorum.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"