Katılım az olsa da, gençlik 102 yıl önce çıktığı yolda Atası’nın izinde!

Yayınlanma Zamanı : 19 Mayıs 2021 Saat: 11:29

Katılım az olsa da, gençlik 102 yıl önce çıktığı yolda Atası’nın izinde!

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 102’nci yıldönümü dolayısıyla İskenderun Atatürk Anıt Alanı’na düzenlenen çelenk sunumu töreni çok az katılımla gerçekleşti. Pandemi tedbirleri ve sosyal mesafe kuralları çerçevesinde İskenderun Gençlik ve Spor ilçe Müdürlüğü tarafından düzenlenen törene İskenderun Gençlik ve Spor ilçe Müdürü Ferit Ali Gündel, ilçe Spor Müdürlüğü personelleri ve gençler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Ata’nın huzuruna çelenk bırakan İskenderun Gençlik ve Spor Müdürü Ferit Ali Gündel, pandeminin gölgesinde de olsa, aynı inanç ve aynı coşkuyla 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlayacaklarını söyledi.

Gündel, salgın nedeniyle milli bayram kutlamaların farklı boyuta taşıdığını ve kutlamaların Türkiye genelinde olduğu gibi pandemi kuralları çerçevesinde kutlandığını belirterek, “Bugün, milletimizin Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde başlayan kurtuluş mücadelesinin ilk adımının atıldığı gün olan 19 Mayıs’ın 102’nci yıldönümü. Büyük bir anlam ve öneme sahip olan bugünde hepinizi en içten saygı ve sevgilerimle selamlıyorum. Unutmayınız ki, Atatürk’ün 19 Mayıs’ta milli duygular içerisinde Samsun’a attığı ilk adım, Türk milletinin bağımsızlığını kazanmada ve Türkiye Cumhuriyetinin kuruluş yolunda atılmış en önemli adımdır. İşte bu yüzden, Türk milletinin, vatanı ve değerleri için verdiği onurlu mücadelenin adı olan 19 Mayıs’ın 102’nci yıldönümüne ulaşmanın mutluluk ve heyecanını yürekten hissetmekteyiz.

Sevgili gençler;

Geçmişini, tarihini, kültürünü bilen özüne ve geçmişine sahip çıkan ve bunu da gençlerine aktarabilen toplumlar ilelebet yaşama hakkına sahiptirler. Bu bilinçle 19 Mayıs 1919’da ilk bağımsızlık ateşini yakan Atatürk, yapmış olduğu çalışmalar ve gerçekleştirdiği kongreler ile Kurtuluş Savaşı’nı ona inanan milleti ile birlikte sürdürmüş, kazanılan bu zaferin devam etmesi ve vatanımızın kalkınması için gençlere olan güveni sebebiyle de bu günü siz gençlerimize armağan etmiştir. Gelecekte ülke yönetiminde söz sahibi olacak sizler, her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulan sevgi, barış ve hoşgörü anlayışı içinde tüm sorunların üstesinden gelecek, birlik içinde hareket ederek, geleceğin lider ülkesi Türkiye’yi daha güçlü bir hale getireceksiniz. Biliyoruz ki sizler, Türk milletinin geleceği, yarınlarımızın teminatısınız. Yarınların sorumluluğunu üstlenebilecek şekilde, nitelikli, bilgili ve ideal sahibi insanlar olarak yetişmeniz için bizler elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Sizlerin de, ‘Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır’ sözünü rehber edinerek çok çalışıp, ilerde şahsınıza verilecek olan görevi en iyi şekilde yapacağınızdan asla şüphem yoktur. Bu duygu ve düşüncelerle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınızı tebrik ediyor, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve saygıyla anıyorum” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"