Pandemiden etkilenen esnafa bir defaya mahsus hibe!

Yayınlanma Zamanı : 17 Mayıs 2021 Saat: 20:15

Pandemiden etkilenen esnafa bir defaya mahsus hibe!

Tam kapanmanın sona ermesiyle esnafın Kabine Toplantısı’ndan beklediği destek açıklaması Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan geldi. Esnaflar dükkanlarını açamadıkları için aldıkları borçları ödeyememekten yakınırken mevcut borçların yıl sonuna kadar faizsiz olarak ertelenmesini, borç ya da faizli erteleme yerine doğrudan karşılıksız destekte bulunulması talep etmişti. Erdoğan, salgında işyerleri kapanan esnaflara bir kereye mahsus 5 bin lira hibe desteğini yapılacağını açıkladı.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle: ” Ramazan ayı boyunca uyguladığımız tam kapanma ve kısıtlamalarla salgını büyük ölçüde kontrol altına aldık. Kabine toplantımızda 1 Haziran’dan sonra başlayacak kademeli normalleşme adımlarının ikinci aşamasını da görüştük. Önümüzdeki günlerde bu konunun detaylarını paylaşacağız. İşlerine ara vermek zorunda kalan esnafımıza iki grup olmak üzere hibede bulunacağız. Bu iki gruptan ilkinde kahvehane, kafe, çay bahçesi, okul ve personel servisleri, internet kafeler, hamamlar, lunaparklar gibi toplamda 235 bine ulaşan bu işletmelere tek seferlik 5 bin liralık hibe ödemesi yapılacak. İkinci grupta ise bakım onarım, tamirat, kaporta, seyyar satıcı, sıhhi tesisat, müzisyen, oto yıkamacılar, kozmetik, hediyelik eşya, camcılar, kalaycılar, konfeksiyoncular, kurs işletmecileri gibi ve daha önce destek ödemelerinden faydanalanlar da dahil olmak üzere 1 milyon 130 bini aşan bu gruba da 3 bin lira hibe edilecek”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"