‘Hobi bahçesi’ tamam!

Yayınlanma Zamanı : 26 Nisan 2021 Saat: 16:07

‘Hobi bahçesi’ tamam!

Hatay Büyükşehir Belediyesi, apartman ve kent yaşamına alternatif yaratmak amacıyla Defne Turunçlu Mahallesi’nde hizmet verecek hobi bahçelerinin yapımını tamamladı.

Projeye büyük önem veren Başkan Savaş, yepyeni bir yaşam alanı oluşturacak olan hobi bahçesindeki hazırlıkları yerinde inceledi ve yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Apartman hayatından sıkılan vatandaşlar için 52 adet hobi bahçesi yaptıklarını söyleyen Savaş, “Her biri 50 metrekarelik 52 tane çok güzel hobi bahçesi yaptık. Vatandaşlarımız, 10 metrekaresi kapalı, 40 metrekaresi açık alandan oluşan bahçelerimizin topraklarında istediği sebzeyi ekebilecek ve burada hoşça vakit geçirebilecek. Her bahçenin kendine müstakil suyu var. Vatandaşlarımız bu bahçelerde organik tarım yaparak sağlıklı ürünleri kendi elleriyle yetiştirebilecek” dedi.

Hobi bahçeleri kiralanacak!

Hobi bahçelerinden faydalanmak isteyen vatandaşların Emlak ve İstimlak Daire Başkanlığına başvurmaları gerektiğini ifade eden Savaş, “Başvuruların başlayacağı tarihi yakın zamanda açıklayacağız. 52 aile bu güzel mekânlara sahip olabilecek. Bahçelerin kira bedeli yüksek değil, herkesin bütçesine uygun olacak. Hemşehrilerimize şimdiden hayırlı olsun” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"