Ramazan’ın manevi iklimi Hatay’ı sarsın!

Yayınlanma Zamanı : 12 Nisan 2021 Saat: 16:37

Ramazan’ın manevi iklimi Hatay’ı sarsın!

Hatay Valisi Rahmi Doğan, Ramazan ayı münasebetiyle yayımladığı mesajda, “11 ayın sultanı Ramazan ayına kavuşmanın engin huzuru ve mutluluğu içerisindeyiz” dedi. Vali Doğan, güzelliklerle, rahmet ve bereketle dolu bu mübarek ayın Müslüman âlemine ve tüm insanlığa sağlık, sevgi, bereket ve huzur getirmesini diledi.

Vatandaşlara, “İhtiyaç sahiplerini sevindirmeyi unutmayın” çağrısı yapan Vali Doğan, “İslam Âlemi’nin özlemle beklediği, başı rahmet, ortası mağfiret sonu cehennem azabından kurtuluş olan on bir ayın sultanı Ramazan-ı Şerif’e kavuşmanın mutluluğu içerisindeyiz.

Derin bir manevi iklimi teneffüs edeceğimiz, on bir ayın sultanı Ramazan ayının gelmesi ile dinimizde ve kültürümüzde büyük bir yere sahip yardımlaşma ve paylaşma konularındaki hassasiyet daha da artmaktadır. Ramazan; paylaşmak, paylaşarak çoğalmak demektir. Hiç şüphesiz Ramazan ayının manevî atmosferi, yapılan yardımları da bereketlendirmektedir.

Covid-19 salgını sebebiyle sıkıntılı günlerin yaşandığı bu süreçte alınan tüm tedbirlere uyalım ve zorunlu olmadıkça evlerimizden çıkmayalım. Ramazan ayında sevdiklerimizle sofralarımızda buluşamasak da ihtiyaç sahiplerini sevindirmeyi unutmayalım.  

Güzelliklerle dolu olan bu rahmet ve mağfiret ayında kalplerimizden sevgiyi, sofralarımızdan bereketi, evlerimizden huzur ve saadeti eksik etmemesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Müslüman âleminin ve tüm vatandaşlarımızın Ramazan Ayını tebrik ediyorum.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"