Parkomat uygulaması duyurusu!

Yayınlanma Zamanı : 12 Nisan 2021 Saat: 15:28

Parkomat uygulaması duyurusu!

Hatay Büyükşehir Belediyesi’nce yapılan duyuru ile Antakya, Dörtyol, İskenderun ve Samandağ ilçelerinde uygulanan yol üstü parklanma (parkomat) uygulamasının belediyeler, il ve ilçe emniyet müdürlüklerinden gelen taleplerle yeniden şekillendiği belirtildi.

Duyuruda, idari kurumlardan gelen talepler doğrultusunda Antakya General Şükrü Kanatlı Mahallesi Yüzbaşı Asım Caddesi ile Samandağ’da araç trafiğinin yoğun olduğu 5 farklı yeni noktada parkomat uygulamasının başladığı belirtildi.

Antakya’da 118 araçlık yeni yer eklendi

Birden fazla kamu kurum binasının yer aldığı cadde üzerinde, araçların ikili-üçlü park etmesinin önüne geçilmesi ve trafik güvenliğinin olumsuz etkilenmemesi için 118 araçlık yol üstü parklanma uygulaması hayata geçti.

Aynı zamanda Samandağ Belediyesi ve idari kurumlardan gelen talep üzerine ilçede araç trafiğinin yoğun olduğu 5 farklı yeni noktada 113 araçlık parkomat uygulaması başladı.

6 ilçede toplamda 2 bin 798 araç için uygulanan sistem, yapılan yeni düzenlemelerle birlikte 3 bin 29’a yükseltilmiş oldu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"