Türkiye örnek ülke, Hatay örnek il!

Yayınlanma Zamanı : 09 Nisan 2021 Saat: 16:58

Türkiye örnek ülke, Hatay örnek il!

Hatay Valisi Rahmi Doğan, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) Türkiye Temsilcisi Philippe Leclerc ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti.

Valilik makamında gerçekleşen kabulde, misafirleriyle bir süre sohbet eden Vali Doğan, BMMYK Türkiye Temsilcisi Leclerc’i tarihin en eski yerleşim yerlerinden biri olan, her dinden ve kültürden vatandaşlarımızın karşılıklı hoşgörü ve kardeşlik içinde yaşadığı medeniyetler kenti Hatay’da ağırlamaktan mutluluk duyduğunu dile getirdi.

BMMYK Türkiye Temsilcisi Leclerc ise misafirperverliğinden dolayı Vali Doğan’a teşekkür etti. Küresel anlamda en fazla, Suriyeli mülteciyi ülkesinde misafir eden ve insani yardım sağlayan ülkenin Türkiye olduğunu belirten BMMYK Türkiye Temsilcisi Leclerc Türkiye’nin göstermiş olduğu bu davranışın tüm dünyaya BM Yüksek Komiserliği tarafından örnek ülke olarak gösterildiğini, bu anlamda İnsani yardım anlamında Türkiye’nin çok değerli olduğunu ifade etti. Ziyaretten ve bölgeyi tanımaktan dolayı büyük memnuniyet duyduğunu ifade etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"