Afet farkındalığı İSTE bu!

Yayınlanma Zamanı : 30 Mart 2021 Saat: 15:38

Afet farkındalığı İSTE bu!

Hatay Valisi Rahmi Doğan başkanlığında, İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) ile Hatay İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) arasında Afet Farkındalık Eğitimi işbirliği protokolü imzalandı.

Hatay Valiliği İskenderun Çalışma Ofisi’nde imzalanan 2021 Türkiye Afet Eğitim Yılı kapsamında yürütülecek afet farkındalık faaliyetleri, afet ve acil durum ile sivil savunma çalışmalarına ilişkin iş birliği protokolüyle Türkiye düzeyinde afet ve acil durum farkındalığının arttırılarak afet risklerinin azaltılmasına yönelik çalışmalar gerçekleştirilmesi amaçlanıyor.

Hatay Valisi Rahmi Doğan ile İSTE Rektörü Tolga Depci’nin imzaladağı işbirliği protokolüyle İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) ve bağlı birimlerindeki öğrenci, personel ve akademisyenlerin afet ve acil durumlara hazırlık çalışmaları ile “2021 Türkiye Afet Eğitim Yılı” programı bünyesinde yapılacak faaliyetlerin eş güdümlü yürütülmesine ilişkin iş birliği ve koordinasyonun usul ve esasları bir çerçeveyle belirlendi.

Protokolün afet risklerini azaltabilmek adına önemine değinen İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci “imzalanan protokol ile afet risklerinin azalmasına katkı sunmak adına üniversitemiz gerekli desteği sağlamaktan çekinmeyecektir. Ne yazık ki ülkemiz ve bölgemizde her yıl deprem ve yangın gibi çok sayıda afetle karşılaşıyoruz. İmzalamış olduğumuz protokolün ülkemiz ve şehrimiz adına hayırlı olmasını temenni ediyorum. Protokol kapsamında gerçekleştirilecek farkındalık eğitimleri ve bilgilendirme çalışmalarının, afet risklerini azaltabilmek adına risklerin tespitinde ve azaltılmasında faydalı olacağına inanıyorum” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"