Çanakkale’yi geçilmez kılan her kahramana saygıyla…

Yayınlanma Zamanı : 18 Mart 2021 Saat: 15:10

Çanakkale’yi geçilmez kılan her kahramana saygıyla…

Eşsiz bir milli ruh ve şuur timsali olan 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 106.Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü münasebetiyle İskenderun’da düzenlenen törenler, Şehitlik ziyaretinin ardından, İskenderun İlkokulu’nda devam etti.

Asri Mezarlık Şehitliği’nde düzenlenen törende Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı, Belediye Başkanlığı, İskenderun Şehit ve Gazi Aileleri Dayanışma Derneği ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği İskenderun Temsilciliği çelenklerinin sunulması ve şehitlerimizin manevi huzurunda bir dakika saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının akabinde, askeri tören birliği tarafından üç el saygı atışı yapıldı.

39’uncu Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı tarafından görevlendirilen subay tarafından günün anlam ve önemine binaen yapılan konuşmada; Çanakkale Zaferi, Milli Mücadele Ruhu ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün askeri ve liderlik yönüne bir kez daha dikkat çekildi.

İskenderun Kaymakamı İskender Yönden’in Şehitlik Şeref Defteri’ne günün anlam ve önemi ile ilgili duygu ve düşüncelerini yazmasının ardından, İlçe Müftüsü Osman Şekerci eşliğinde aziz şehitlerimizin ruhuna izafeten Kuran-ı Kerim okunarak, ülkemizin bekası ve milletimizin birlik, beraberlik, sağlık, huzur ve esenliği için dua edildi.

Kaymakam Yönden ve beraberindeki protokol heyeti, şehitlerimizin kabirlerini tek tek ziyaret ederek, başuçlarına karanfil bırakmasının yanı sıra aileleriyle de yakından ilgilenip, duygularını paylaştı.

Daha sonra, İskenderun İlkokulu’nda gerçekleşen program İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce oluşturulan Mehteran Takımı’nın gösterisi ile başladı. Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, aziz şehitlerimiz anısına bir dakika saygı duruşunda ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından “Çanakkale” konulu şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere; protokol heyeti tarafından ödülleri verildi.

Kaymakam İskender Yönden ve beraberindeki protokol heyeti daha sonra, “Çanakkale Zaferi” konulu resim sergisinin açılışını da gerçekleştirerek, resim stantlarını gezdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"