İşte Hatay’ın yeni kapısı!

Yayınlanma Zamanı : 17 Mart 2021 Saat: 16:08

İşte Hatay’ın yeni kapısı!

Hatay Valisi Rahmi Doğan,  Serinyol ve Madenli’yi birbirine bağlayacak olan yolun Hatay’a yeni bir kapı açacağını söyledi. Yolun yapımı için gerek bakanlık, gerekse valilik olarak bütün izinlerin alındığını, Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin de çalışmalara başladığını ifade eden Vali Doğan, yolun açılmasını dört gözle beklediklerini dile getirdi.

Serinyol-Madenli yolunun Antakya – Belen – Arsuz ilçeleri arasındaki mesafeyi kısaltacağını anlatan Vali Doğan, “Tarım ve Orman Bakanlığı, ormandan yol iznini vereli 2 ay oldu. Bütün izinler alındı, şuanda resmi anlamda hiçbir sıkıntı yok. Büyükşehir Belediyesi istediği zaman orayı faaliyete geçirebilir. Bildiğim kadarıyla çalışmalara da başladı.. Bizler de dört gözle o yolun açılmasını bekliyoruz. Çünkü Serinyol’dan direk Madenli’ye iniyor olmak Antakya’ya yeni bir kapı demektir. Belen’i de, Arsuz’u da rahatlatır. Biz de Arsuz’a daha rahat ulaşmış oluruz” diyerek, yolun önemine dikkat çekti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"