‘Tartışmaları bırakın, hizmetlere odaklanın’

Yayınlanma Zamanı : 16 Mart 2021 Saat: 15:15

‘Tartışmaları bırakın, hizmetlere odaklanın’

Hatay Valisi Rahmi Doğan, İskenderun’un il olması ile ilgili kararın tamamen hükümetin tasarrufunda olduğunun bir kez daha altını çizerken, il olma tartışmalarının Hatay’a hiç birşey kazandırmayacağını söyledi. Antakya basını ile buluşmasında tartışmalar yerine, hizmetlere odaklanılması gerektiğini vurgulayan Vali Doğan, İskenderun’a Aslantaş’tan su getirileceği müjdesini de verdi.

Basın mensuplarının İskenderun’un il olması ile ilgili sorduğu soruya açıklık getiren Vali Doğan, “İl yapma yetkisi, daha önce de ifade ettiğim gibi Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yetkisinde. Şu anda Türkiye’de şartları ve kriterleri uyan 100’ün üzerinde ilçe var. Sayın Cumhurbaşkanımız, takdir ederse il yapılabilir. Dolayısıyla, İskenderun’un il olma tartışmasına girmek Hatay’a hiç bişey kazandırmaz. İl olacağı zaman hükümetimiz takdir eder, karar alır, yapar veya yapmaz. Dolayısıyla bu tartışma bence Hatay’a kaybettirir. Yıllardır, zaten halkımızın il olma talebi var, mevcut. Ama, şartlar oluşur, il yapma için hükümetimiz karar verirse il yapar. Bunun hesabını yapıyorlardır. Bu nedenle tartışmalara girmek yerine hizmetlere, ihtiyaçlara odaklanmak daha iyi bence. Arsuz’un ihtiyacı ne, İskenderun’un ihtiyacı neler, diğer ilçelerimizin ihtiyaçları neler diye odaklanmak lazım. Biz yatırımlara odaklanıyoruz; Arsuz – Çevlik yolu, yat limanı, Arsuz’a hastane, tarım ilçe müdürlüğü yerine meydan düzenlemesi, İskenderun’a kaymakamlık binası gibi… Aslantaş’taki arıtma tesisini faaliyete geçiyoruz. Geçen hafta milletvekillerimizle toplandık. Öyle bir tesisi yapıp, kullanmamayı tartışmalıyız bence. 3 yıldır yapılmış, bekleyen bir tesis var. Orayı kullanacaz. DSİ ve HATSU üzerine düşeni yapıyor. Dolayısıyla orayı da kullanacaz ve İskenderun’da bu suyu elbette ki kullanacak” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"