Moldova Büyükelçisi Hatay’da

Yayınlanma Zamanı : 04 Mart 2021 Saat: 16:09

Moldova Büyükelçisi Hatay’da

Moldova Cumhuriyeti  Ankara Büyükelçisi Dmitri Croitor ve Müsteşar Tudor Vasilica, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın ardından, Hatay Valisi Rahmi Doğan’ı makamında ziyaret etti.

Büyükelçi Dmitri Crotor, Türkiye ve Moldova arasında ticari ilişkilerin geliştirilmesini istediklerini belirterek, Hataylı iş insanlarının ülkelerine yatırım yapmalarını beklediklerini ifade ederek, kabulden dolayı teşekkürlerini sundu.

Hatay’ın kültür, tarih, doğa ve gastronomi alanlarında oldukça zengin olduğunu ifade eden Başkan Savaş da, bu zenginliklerin tanıtılması amacıyla düzenlenen EXPO’21 hazırlıkları hakkında bilgiler verdi.

Başkan Savaş’ın Moldova’yı da EXPO alanında görmek istediklerini belirtmesi üzerine Büyükelçi, mutlaka gastronomileri ile EXPO’da olacaklarını vurguladı.

Hatay Valisi Rahmi Doğan’da Büyükelçisi Dmitri Croitor’u medeniyet, hoşgörü ve kardeşlik şehrinde ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"