Hatay Valiliği yeni kararları duyurdu

Yayınlanma Zamanı : 02 Mart 2021 Saat: 12:32

Hatay Valiliği yeni kararları duyurdu

Hatay İl Hıfzıssıhha Kurulu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı kademeli normalleşme adımlarına göre, orta risk kategorisinde bulunan Hatay’da uygulanacak olan yeni tedbirleri kararlaştırdı.

Yüzde 50 kapasite ile 07.00 – 19.00 saatleri arasında faaliyet gösterecek olan lokanta, restoran, pastane gibi yeme içme yerleri ile kıraathane ve çay bahçelerinde HES Kodu kontrol edilmeksizin müşteri kabul edilmeyeceği ve oturma düzeninde belirtilen şeklin dışında mekanda kesinlikle fazladan masa-koltuk bulundurulmayacağı belirtildi.

Nikah ve nikah merasimi şeklindeki düğünlerde de kişi ve alan sınırlamasının kontrolünün sağlanması için  nikah ve düğün salonu işletmelerinin yapacakları her türlü organizasyon öncesi kişisel verilere yer verilmeksizin hangi günde hangi saat aralığında düğün organizasyonu yapacaklarını en az üç 3 gün öncesinde Kaymakamlıklara e-devlet kapısında İçişleri Bakanlığı ebaşvuru sistemi üzerinden ya da doğrudan dilekçe ile bildirilecek.

İşte detaylar:

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"