En kutsal emanet Hatay’dan yola çıktı

Yayınlanma Zamanı : 02 Mart 2021 Saat: 12:56

En kutsal emanet Hatay’dan yola çıktı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 81 ilde hayata geçirilen ‘Anadolu Gönül Yolu-81 Genç 81 Bayrak ‘ etkinliği kapsamında ay-yıldızlı şanlı Türk Bayrağı Akdeniz Bölgesi’nde ilk olarak Hatay’dan yola çıktı.

Hatay Vali Vekili Aydın Tetikoğlu tarafından, Hatay Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne bağlı çocuk evlerinde bakım ve koruma altında bulunan Mangala Türkiye birincisi Y.E.Ç isimli gence törenle teslim edilen Türk Bayrağı, Akdeniz Bölgesi’ni dolaştıktan sonra Çanakkale’ye ulaşacak.

Bayrak teslim töreninde konuşan Vali Vekili Aydın Tetikoğlu, projenin öneminden bahsederek, “18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 106. Yıldönümü ve Şehitler Günü münasebetiyle gençlerimizde var olan ancak her daim işlenmesi gereken Milli hasletlerin, istiklal, istikbal, bayrak sevgisinin ve tarih bilincinin geliştirilmesi amacıyla, “Çanakkale Geçilmez” dedirten, yurdun her köşesinden gelen askerlerimizi, şehitlerimizi, gazilerimizi temsilen 81 ilimizden 81 bayrağımızın kuruluşlarımızda kalan gençlerimiz aracılığıyla Çanakkale Şehitliğine getirilmesini kapsayan “Anadolu Gönül Yolu-81 Genç 81 Bayrak” adıyla 7 bölgede eşzamanlı olarak etkinlik başlatılmıştır. Akdeniz Bölgesinde ilk olarak Hatay’dan yola çıkan bayrağımızın sırasıyla Osmaniye, Kahramanmaraş, Adana, Mersin, Antalya, Burdur, Isparta olacak şekilde ilden ile teslim edilerek Anadolu Gönül Yolu-81 Genç 81 Bayrak Etkinliği kapsamında 18 Mart 2021 tarihinde Çanakkale’de olması planlanmaktadır” dedi.

Mangala Türkiye birincisi Y.E.Ç de, taşıyacağı kutsal emanetin sorumluluğununu farkında olduğunu belirterek, “Sayın Valim; Rengini Atalarımızın kanlarından almış bu şanlı bayrağımızın ulusumuzun bağımsızlık sembolü olduğunu biliyor ve  onu teslim almaktan gurur duyuyorum. Bu andan teslim edeceğim ana kadar gururla taşıyacağıma bu kutsal emaneti koruyup yücelteceğime ve benden sonraki kardeşime devredeceğime söz veriyorum” diyerek, bayrağı üç kez öptükten sonra teslim aldı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"