Hüseyin Yayman müjdeyi verdi

Yayınlanma Zamanı : 01 Mart 2021 Saat: 12:13

Hüseyin Yayman müjdeyi verdi

TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı ve AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, koronavirüs ve Türkiye’de uygulanan tasarruf tedbirleri sebebiyle yaklaşık 2 yıl ertelenen Kırıkhan ve Reyhanlı’ya Kültür Merkezi projenin hayata geçirileceğinin müjdesini verdi. 

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcılığı yaptığı dönemde girişimde bulunduğu Reyhanlı ve Kırıkhan ilçelerine yapılması planlanan 2 adet kültür merkezi yapımının 2021 yılı Kültür ve Turizm Bakanlığı yatırım programına alındığı belirten Yayman, kültür merkezlerinin bünyesinde kütüphane, konferans salonu, sergi alanı ve tiyatro salonları gibi sosyal aktivitelerin yapılacağını aktardı.

Bakanlığın önceki projede değişikliğe gittiğini ve yeni kültür merkezlerinin 5 bin metrekare büyüklüğünde olacağını ifade eden Yayman, her iki proje için çalışmaların en kısa sürede başlayacağını belirtti.

Büyüyen ve gelişen şehirlerde en önemli ihtiyaçlardan birinin kültür merkezi olduğunu belirten Yayman, “2020 yılı ortalarında bilindiği üzere Antakya’da bulunan eski Arkeoloji Müzesi’ni Kent Müzesi’ne dönüştürdük. Hatay’da birçok kültürel faaliyet yürütecek olan tesisleri hizmete sunduk. İnşallah bu yıl da 2 ilçemize kültür merkezlerimizi vatandaşlarımızın hizmetine sunmak için gayretle çalışacağız. Memleketimiz her şeyin en iyisine layıktır. Asırlardır farklı medeniyetlere ev sahipliği yapan kentimiz kültür ve turizm alanlarında da her türlü hizmeti sonuna kadar hak ediyor. Her zaman dediğimiz gibi yaparsa AK Parti yapar diyor, bu dev eserler için Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy’a teşekkür ediyoruz” dedi.

Projede revizyon yapıldı

Hatay Kültür ve Turizm Müdürü Hüsnü Işıkgör ise kültür merkezlerine Hatay’da büyük ihtiyaç duyulduğunu belirterek, “Bu yatırımlar uzun süredir planlanıyordu. Ancak covid 19 salgını nedeniyle adımlar atılamamıştı. Bakanlığımız, Cumhurbaşkanlığı Strateji Başkanlığıyla koordinasyon halinde revizyona gitti. Şimdi yeni bir projeyle yolumuza devam edeceğiz” diyerek, yeni kültür merkezlerinin Kırıkhan ve Reyhanlı’ya hayırlı – uğurlu olmasını diledi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"