İSTE’de TEKNOFEST’e hummalı hazırlık

Yayınlanma Zamanı : 26 Şubat 2021 Saat: 12:43

İSTE’de TEKNOFEST’e hummalı hazırlık

İskenderun Teknik Üniversitesi(İSTE)’nde, Türkiye’nin ilk ve tek havacılık, uzay ve teknoloji festivali 4. TEKNOFEST heyecanı başladı. Önceki yıllarda çeşitli kategorilerde dereceler alarak önemli başarılar elde eden İSTE, bu yıl da iddialı projeler ile TEKNOFEST’e damga vurmaya hazırlanıyor.

Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışlarına elektromobil ve hidromobil kategorilerinde katılım gösterecek olan İSTE Alternatif Enerjili Araçlar Topluluğu’nu garajlarında ziyaret eden İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci, öğrencilerden araçların durumu ve yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler aldı.

İSTE’de tüm birimler arasında uyum ve işbirliğini sıklıkla vurgulayan Rektör Depci “Bu yıl yeni bir oluşuma gidilerek araçların danışmanlıklarını Doç. Dr. Süha Orçun Mert ve Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Hakan Demir’in yaptığı Alternatif Enerjili Araçlar Topluluğu altında birleştirildiğini” belirterek, üretilen bu sinerji ile başarıya ulaşılacağından emin olduğunu vurguladı.

Her zaman öğrencilerinin yanında olduğunu ifade eden Rektör Depci, “Önceliğimiz elbette öğrencilerimizin sağlıkları. Çalışmalar, sosyal mesafe, maske ve temizlik kurallarına uygun biçimde sürdürülüyor. Pandemi döneminde özveri göstererek çalışmalara katılan öğrencileri tebrik ediyor ve yarışmalarda başarılar diliyorum” dedi.

 Öğrenciler ise Rektör Depci’ye ziyaretinden ve desteklerinden dolayı teşekkürlerini sunarak yarışlarda başarı sözü verdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"