Hatay, dört dörtlük olunca!

Yayınlanma Zamanı : 24 Şubat 2021 Saat: 16:27

Hatay, dört dörtlük olunca!

Yaşayan Şehirler Platformu tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl kurtuluşunun 100. yıl dönümü nedeniyle Ardahan’da gerçekleştirilen ‘Şehir Ödülleri Türkiye 2020 Proje Yarışması Ödül Törenine’ Hatay 4 ödülle damga vurgu.

İlgili kurum ve kuruşların desteklediği ve Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı(DOĞAKA)’nın başvurusuyla “UNESCO Gastronomi Şehri Hatay” projesi ile Hatay’a Yılın Gastronomi Şehri Ödülü; ‘Rhosus Antik Kent Projesi İle Arsuz Canlanıyor’ projesiyle Arsuz’a Yılın Sosyal Alt Yapı Projesi Ödülü, Kültür ve Turizm temalı kısa film yarışması ödüllü “Süveydiye’nin Çiçekleri” filminin de yer aldığı “Çok kültürlü Medeniyetlerin Beşiği Hatay’da DOĞAKA Samandağ’ı Destekler” başvurusuyla Samandağ’a Yılın İlçesi Ödülü ve “Vakıflı Köyü Tarihi Vakıf Evi Restorasyonu ve Çevre Düzenlemesi” Projesi, VAKIFLIKÖY MÜZESİ” Projesi ve yöresel lezzetlerin tanıtıldığı “Orada Bir Köy Var Uzakta; O Köy Bizim Köyümüzdür: DOĞAKA Vakıflı’yı Destekler” başvurusuyla Vakıflı’ya da Yılın Köyü Ödülü olmak üzere Hatay’ın 4 ayrı ödüle layık görüldüğü gece Ardahan Valiliği’nin ev sahipliğinde Ardahan Üniversitesi (ARÜ) Aşık Şenlik Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

Şehir paydaşlarının 2020 yılında hayata aldığı proje ve uygulamaların; akademisyen, bürokrat, sanatçı ve gazetecilerden oluşan 25 kişilik bağımsız jüri üyeleri tarafından değerlendirilmesi sonucu belirlenen ödüllerin takdim gecesine DOĞAKA Genel Sekreteri Onur Yıldız, Arsuz Belediye Başkanı Asaf Güven, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreter Yardımcısı Erhan Yağız, Hatay Turizm Derneği Başkanı Hakan Boyacı ve DOĞAKA Program Yönetimi Birim Başkanı Oğuz Alibekiroğlu da katıldı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"