Orman Genel Müdürlüğü açıkladı!

Yayınlanma Zamanı : 18 Şubat 2021 Saat: 15:40

Orman Genel Müdürlüğü açıkladı!

Orman Genel Müdürlüğü (OGM), ülkenin illere göre ormanlık alan dağılımını paylaştı. ‘Orman berekettir’ sloganıyla, ‘İllerimizin Orman Yüzdesi’ başlıklı paylaşımında ülkenin yüzölçümünün yüzde 29,4’ünün ormanlarla kaplı olduğunu açıklayan Genel Müdürlük, son yıllarda orman yangınları ve yeniden yeşillendirme kampanyaları ile dikkat çeken Hatay’ın ise yüzölçümünün yüzde 38’nin ormanlık alan olduğunu duyurdu.

İller bazında yüzde 72’lik pay ile Karabük orman varlığı en yüksek il olarak dikkat çekerken, hiç orman varlığı olmayan tek il ise Iğdır olarak kayıtlara geçti. Şanlıurfa ve Ağrı da yüzde 1’lik orman alan ile az ormanlık alana sahip şehirler oldu.

OGM, illerin ormanlık alan yüzdelerini, “Ülkemiz yüzölçümünün %29,4’ü ormanlarımızla kaplıdır. 22,9 milyon hektar olan orman varlığımızı, 2023 yılı sonunda 23,4 milyon hektara çıkarmayı hedefliyoruz”  mesajıyla paylaştı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"