Ova çiftçisine yeraltından can suyu!

Yayınlanma Zamanı : 15 Şubat 2021 Saat: 15:29

Ova çiftçisine yeraltından can suyu!

Devlet Su İşleri(DSİ) 6. Bölge Müdürlüğü, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın açıkladığı Kuraklık Eylem Planı kapsamında Hatay’da inşaa edilen Serinyol Yeraltı Barajı’nda fiziki gerçekleşmenin yüzde 48’e ulaştığını açıkladı. Hatay’ı da ilgilendiren kuraklık tehdidine karşı çiftçinin umutlarını bağladığı baraj ile birlikte yıllık ortalama olarak 14 Milyon TL fayda sağlanması hedefleniyor.

DSİ Müdürlüğü’nden barajla ilgili yapılan açıklamada, “Yerüstü su kaynaklarımıza önem verdiğimiz kadar, yeraltı su kaynaklarımıza da önem veriyor, yeraltı su zenginliklerimizi gelecek nesillere aktarabilmek için büyük bir özveri ile çalışıyoruz. Bu kapsamda, Hatay Serinyol Yeraltı Barajı yapım işinde çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Söz konusu projenin tamamlanmasıyla birlikte; düşen yeraltı su seviyemizi artırıp, yıllık ortalama 14 Milyon TL fayda sağlanması hedeflenmektedir. Çalışmalar kapsamında fiziki gerçekleşme %48’e ulaşmıştır” açıklaması yapıldı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"