Hatay’ın bilim üssü açılıyor!

Yayınlanma Zamanı : 15 Şubat 2021 Saat: 17:40

Hatay’ın bilim üssü açılıyor!

Hatay Valisi Rahmi Doğan  beraberindeki heyetle birlikte Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Antakya Belediyesi iş birliğiyle yapımı gerçekleştirilen Antakya Bilim Merkezi’ni ziyaret etti.

İncelemelerde Hatay Valisi Rahmi Doğan’a Hatay Milletvekilleri Hüseyin Yayman ve Sabahat Özgürsoy Çelik, Gazeteci Yavuz Donat, Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz ve Hatay İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan da eşlik etti.

Vali Doğan, Hatay’da bulunan öğrenci ve öğretmenlere yönelik Robotik Kodlama, Matematiksel Modelleme, Bilimsel Sorgulama, Yapay Zekâ, Astronomi ve Akıl Oyunları alanlarında eğitim verecek olan Bilim Merkezi’nin öğretmenlerin mesleki anlamda gelişimini sağlamak, gençleri de bu eğitimlerle geleceğe hazırlamak amacıyla yapıldığını belirterek, bilim merkezindeki çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz da, içerisindeki planetaryum bulunan bilim merkezinin 1 Martta açılacağını ifade etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"