Dualarınız kabul olsun

Yayınlanma Zamanı : 12 Şubat 2021 Saat: 13:18

Dualarınız kabul olsun

İslam Alemi için büyük önem taşıyan üç aylar yarın başlıyor. Recep, Şaban ve Ramazan aylarını içine alan 3 ayların ilk kandili olan Regaib Kandili ise 18 Şubat 2021 günü kutlanacak.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Ramazan ayının habercisi olan üç ayların başlangıcı ve Regaip kandili dolayısıyla özel bir mesaj yayınladı.

Başkan Savaş mesajında, “Kandiller, insanların kalplerini birbirine yaklaştıran, komşuluk, akrabalık, kardeşlik ve dayanışma duygularını arttıran özel anlardır. İslam dininde mübarek sayılan üç ayların müjdecisi olan Regaip Kandili’nin de bu anlamda, toplum hayatımızda çok özel bir önemi vardır. Birlik ve beraberlik duygularımızın güçlendiği bu günde tüm dünyada ve ülkemizde kardeşlik ve huzurun hâkim olması için dua edelim. Rahmet ve merhamet kapılarının ardına kadar açıldığı bu özel gecenin sevgi ve hoşgörü ortamının gelişmesine vesile olmasını temenni ediyorum. Hataylı hemşehrilerim başta olmak üzere tüm İslam âleminin mübarek Regaip Kandili’ni en iyi dileklerimle kutlar; birlik ve beraberlik duygularının güçlenmesine vesile olmasını dilerim” ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"